Anasayfa Dentrum Akademi Tüm Kurslar Estetik Anterior Direkt Restorasyonlar
Dentrum Akademi Kurslar

Eğitmenler: Prof. Dr. Emin Esen, Doç. Dr. Tolga Akova

Tarih: 19/09/2021

Saat: 09:30 - 17:30 arası

Yer: Dentrum Academia (Kurtuluş Mah. 64010 Sok. Dr. Muzaffer Ersalan Apt. Zemin Kat Seyhan/ADANA)

Kontenjan: 15/15

Kurs Fiyatı: 1450 + KDV Kursa katılımlar 19/09/2021 tarihinde sona erdi.

Estetik Anterior Direkt Restorasyonlar

Günümüzde kullandığımız kompozit materyaller ön bölge dişler için son derece elverişli ve uygun maliyetli bir tedavi seçeneğidir. Direkt kompozit uygulamaları ile doğal görünümlü mükemmel estetik sonuçlara ulaşmak oldukça kolaydır. Uygulamalı kursta günlük diş hekimliğinde kompozit materyaller ile yüksek standartlarda restorasyon yapımı modeller üzerinde aşamalı olarak anlatılıp, önemli klinik uçlarına yer verilecektir. Uygulamalı kurs kırık santral diş restorasyonu, ön bölge diastema kapama ve "injection molding" yöntemi olmak üzere toplam üç adet farklı klinik problemlerin direkt yöntem ile tedavilerini kapsamaktadır.

Çok değerli bilgilerle cerrahi aşamanın sorunsuz halledilmesinin ardırdan, ben Doç. Dr. Tolga akova, bu tedavi konseptindeki protetik bakış açısını sizlere aktarmaya çalışacağım:

Bu tedavi yaklaşımının protetik aşamasındaki zorluklar meslektaşlarımızın bu yaklaşıma nispeten daha mesafeli durmasına neden oluyor olabilir. Vidalı restorasyon, vida gevşemesi, pasif uyum, açık kaşık ölçü, materyal seçimi vs... gibi noktalar meslektaşlarımızın gözünde haklı olarak bir dağ gibi büyüyor olabilir.

Toplantımızda tam dişsizliklerin restorasyonu, tam dişli ağızda anında çekim ve yükleme prensipleri, geniş bölümlü dişsizlik ve benzeri değişik vakaların hepsinde yukarıda bahsettiğimiz temel noktaları görme ve tartışma şansımız olacak.

Özetle meslektaşlarımızla anında yükleme prensiplerinden başlayıp tümden gelerek tedavi akışını anlatırken, açık kaşık ölçü, silikon, polieter, pasif uyum vs... gibi noktalarla hiç uğraşmadan -dijital değil, geleneksel bakış açısıyla -klinik altın standarta ulaşmak için nasıl bir yol izleyeceğimizi paylaşmaya çalışacağız.

Sanal Doktor Görüşü