Anasayfa Dentrum Akademi Tüm Kurslar İmplant Ölçüsü Almadan İmplantlarımı Restore Edebilir Miyim? 13 Şubat
Dentrum Akademi Kurslar

Eğitmenler: Doç. Dr. Tolga AKOVA

Tarih: 13/02/2022

Saat: 09:30 - 17:00 arası

Yer: Dentrum Academia (Kurtuluş Mah. 64010 Sok. Dr. Muzaffer Ersalan Apt. Zemin Kat Seyhan/ADANA)

Kontenjan: 10/10

Kurs Fiyatı: 1000 + KDV Kursa katılımlar 13/02/2022 tarihinde sona erdi.

İmplant Ölçüsü Almadan İmplantlarımı Restore Edebilir Miyim? 13 Şubat

Tüm dünyada implant üstü protetik yaklaşımlarda anında yükleme ve ‘Same Day Teeth’ oyunun kurallarını değiştirecek bir oyuncu oldu. Sağlık turizmi yapan kliniklerin yanı sıra yoğun çalışan, hızlı iş akışına ihtiyacı olan klinikler ve meslektaşlarımız için bu tedavi konseptini uygulamak olmazsa olmaz oldu. Oyun kurallarının değiştiği günümüzde oyunun içinde kalmak isteyen meslektaşlarımızın da bu tedavi konseptindeki uygulamalara hakim olması bir zorunluluk haline geldi.

Günümüzde hala ne yazık ki implant tedavisinde meslektaşlarımız tüme varım bakış açısıyla tedavilerini gerşekleştirmekteler. Oysa tedavi, hastanın finalde sahip olmak istediği estetik, fonksiyon ve fonasyona sahip restorasyonlara göre planlanıp sonlanmalıdır. Yani finalden yola çıkmalı, tümden gelmeliyiz. Bu yaklaşımda teknisyen arkadaşlarımıza da yapmaları gereken restorasyonlar için objektif kriterler sunma şansımız olacaktır. Ayrıca bu tedavi yaklaşımının her aşamasındaki zorluklar da meslektaşlarımızın bu tedavi yaklaşımına nispeten daha mesafeli durmasına neden oluyor olabilir. Vidalı restorasyon, vida gevşemesi, pasif uyum, açık kaşık ölçü, ikici ölçü, materyal seçimi vs… gibi noktalar meslektaşlarımızın gözünde haklı olarak bir dağ gibi büyüyor olabilir.

Toplantımızda tam dişsizliklerin restorasyonu, tam dişli ağızda anında çekim ve yükleme prensipleri, geniş bölümlü dişsizlik ve benzeri değişik vakaların hepsinde yukarıda bahsettiğim temel noktaları görme ve tartışma şansımız olacak. Özetle meslektaşlarımla anında yükleme prensiplerinden başlayıp tümden gelerek tedavi akışını anlatırken, açık kaşık ölçü, silikon, polieter, pasif uyum ,vs… gibi noktalarla hiç uğraşmadan ( DİJİTAL ÖLÇÜ KULLANMADAN) ve klinik altında standarta da ulaşmak için nasıl bir yol izleyebileceğimizi paylaşmaya çalışacağım.

LOKASYON : DENTRUM ACADEMIA

KONTENJAN : 10 KİŞİ

KAYIT BİLGİSİ İÇİN İLETİŞİM: SEHER ZEYTUNİYELİ

0 536 205 24 56

0 322 454 66 66

TARİH : 13 ŞUBAT 2022

Sanal Doktor Görüşü