Anasayfa Sağlık Turizmi Sağlık Turizmi Nedir?

Sağlık Turizmi Nedir?

Sağlık Turizmi Nedir?

Türkiye sağlık sektöründe iyi eğitim almış, yetişmiş insan gücüne sahip ülkeler arasında ön sıralarda yer alıyor. Özellikle ileri seviyede yabancı dil bilen doktor ve sağlık çalışanlarının varlığıyla iletişim sorununun da ortadan kalkmış olması ülkemizi sağlık turizminin gözdesi haline getiriyor. Sağlık turistleri doktorlar ve hemşireler tarafından operasyon öncesinde ve sonrasında bilgilendirilerek morallerinin yüksek tutulması sağlanıyor. Özellikle de diş tedavisi alanında yabancı sağlık turistlerinin uğrak noktası Türkiye. Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adana’da en çok yabancı sağlık turistini ağırlayan sağlık kuruluşlarının başında geliyor.

Avrupa kıtasında sürekli olarak diş tedavi ücretleri artıyor ve tedavi olmak her geçen gün daha da zor hale geliyor. Böyle bir dönemde Türkiye, uzman doktorları, teknolojik altyapısı,  modern klinik ve hastaneleri ile dikkat çekiyor. Özellikle ülkemizde Batı Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında %60 – 70 oranında daha uygun olan diş tedavi ücretleri sağlık turizminde Türkiye’yi bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Türkiye sağlık sektörünün güçlü altyapısı, uygun fiyatlar ve uzman hekimlerin dışında iklimsel ve kültürel açıdan da yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. İskandinavya bölgesindeki kuzey ülkeleri, Batı Avrupa ülkeleri ve son dönemde sağlanan vize muafiyetleri sonrası Orta Doğu ülkeleri rotasını Türkiye’ye çevirmiş durumda.

Diş tedavisi, termal turizm, plastik cerrahi ve kalp ameliyatları sağlık turizminin temel ayaklarını oluşturuyor.

Kısa süre sonra sağlık turizminde dünyada birinci sıraya yerleşmeyi hedefleyen Türkiye, 1 milyar sağlık turistini ağırlayabilecek turistik altyapıya sahip. Türkiye son 9 yıl süresince büyük atılımlar ve reformlar gerçekleştirip sağlık sisteminin kalitesini ve verimliliğini kat kat arttırdı. Yalnızca kamudaki sağlık hizmetlerinin değil özel sağlık hizmetlerinin de kalitesi hızla arttı ve Avrupa standartlarında hizmet verir hale geldi.

Hem teknolojik altyapı, hem hekimlerin iyi eğitimli, tecrübeli ve başarılı olması, hem de fiyatların Batı Avrupa ile kıyaslanamayacak kadar uygun olması, ülkemizi bu alanda dünyanın en gözde on ülkesinden biri haline getiriyor.

Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği de sağlık turizmi kapsamında en çok yabancı turisti ağırlayan, tedavisini gerçekleştiren, mutlu ve sağlıklı şekilde ülkelerine uğurlayan diş kliniklerinin başında geliyor. Adana’da Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin evrensel kalite standartlarındaki hizmetiyle tanışmakta geç kalmayın.

Sağlık Turizmi Formu

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sanal Doktor Görüşü