Anasayfa Tedavi Alanları Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Ağız bakımı denildiğinde ilk akla gelen şeyler diş ağrıları, diş kayıpları ya da ağız kokusu gibi sorunların çözümü olurdu. Ancak günümüzde artık diş ve dişetlerine bağlı gülüş estetiği de son derece önem kazanmış durumda. Sosyal hayatımızı olumsuz etikleyen estetik problemler kişide özgüven eksikliğine yol açabiliyor ve bu dertten muzdarip çok sayıda insan topluluk içerisinde gülmeye dahi çekinir hale geliyor.

Dişleri son derece sağlıklı bile olsa diş ve dişetlerinin orantısızlığı, biçimsel bazı bozukluklar kişiyi mutsuz edebiliyor. İyi bir gülüş tasarımı insanların özgüvenini yükseltip hem kendisini daha iyi hissetmesini hem de çevrede daha iyi bir izlenim bırakmasını sağlayacaktır. Teknoloji, estetik diş hekimliğine çağ atlatırken Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Adana’da estetik diş hekimliğinde zirvede yer almayı sürdürüyor. Gelin gülüş tasarımının ne olduğunu ve yöntemlerini derinlemesine inceleyelim…

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı, estetik diş hekimliği denildiğinde çoğu insanın aklına ilk gelen kavramdır. Çeşitli sebeplerden ötürü estetik açıdan görünümü bozulmuş dişler ve dişetlerinin kişinin gereksinimleri göz önünde bulundurularak düzeltilmesini amaçlayan ve çok sayıda işlemin bir arada uygulanmasını gerekli kılan multidisipliner bir operasyondur.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri Kapsar?

Her bireyin estetik gereksinimleri farklıdır ve bu yüzden hangi işlemlerin uygulanacağı kişinin gereksinimlerine göre belirlenir. Hastanın cinsiyeti, yaşı yüz hattı ve kişisel beklentileri dikkate alınarak yol haritası çizilir.

İlk aşamada halihazırda var olan çürük dişler ve dişetlerindeki rahatsızlıklar tedavi edilir, ardından da diş temizleme operasyonu gerçekleştirilir. Genellikle dişeti estetiği, dişlerin beyazlatılması, eksik dişlerin implant ya da protezle takviye edilmesi, porselen lamineler, kaplamalar, ortodontik tedaviler ve zikonyum kaplamalar gülüş tasarımında uygulanan adımlardır.

Adana Gülüş Tasarımı Fiyatları

Adana gülüş tasarımı fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, yapılacak tedavinin niteliğine, dişlerin ve diş etlerinin durumuna, gülüş tasarımı operasyonlarında kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Porselen Laminate Veneer

Bu yöntem dişlerin ön kısmında yer alan kötü görünümün düzeltilmesi ve estetik bir görünüm oluşturulmasını hedefler. Laminate veneerler diş yapısı ile benzer özellikler gösterdiği için hastanın arzu ettiği güzel görünümü fazlasıyla sağlar. İnsanlar dişlerinde oluşan şekil ve renk bozukluklarını çözmenin yanında diş aralarındaki boşlukların doldurulması ve dişlerdeki çarpıklıkların düzeltilmesi için sıklıkla Laminate Veneer yöntemini tercih ediyor. Laminate veneer işleminin yalnızca 7 ila 10 gün sürmesi, sağladığı zaman avantajından ötürü de sıkça tercih ediliyor.

Laminate Veneer yerleştirme işleminde ilk olarak uzman diş hekimlerimiz sizlerin istek ve ihtiyaçlarını gözeterek bir planlama yaparlar. Öncelikle dişlerin ön kısmında şekil verme işlemiyle başlanır. Sonrasında dişlerin ön tarafı kaplama için hazır hale getirilir. Dişetleri uyuşturularak operasyon sırasında hastanın ağrı hissetmesinin önüne geçilir.

Dişlerinizin kalıpları çıkarılıp ölçüleri alındıktan sonra Laminate veneerlerin 4-5 gün süren bir hazırlık süreci vardır. Diş hekimlerimiz laminelerinizde gerekli gördüğünde geçici laminate veya geçici dolgudan yararlanabilir. Son aşamada ise laminate veneerleriniz dişlerinize yerleştirilerek tedavi tamamlanmış olur.

Adana Porselen Laminate Veneer Fiyatları

Adana porselen laminate veneer fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, yapılacak tedavinin niteliğine, dişlerin yapısına, porselen laminate veneer operasyonlarında kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Zirkonyum

Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olarak kullanılan gri metal yerine uygulanan beyaz renkli alaşıma zirkonyum adı verilir. Klasik beyazlatma yöntemleriyle sonuç elde edilemeyen ileri seviyedeki renk değişimlerinin tedavi edilmesinde Zirkonyum kullanılır. Bununla birlikte ayrık veya az çapraşık ve dönük dişlerde, aşırı düzeyde madde kaybı olan dişlerin restore edilmesinde ve yapısı bozulmuş dolgularda da gülüş estetiğini sağlamak için Zirkonyumdan faydalanılır.

Zirkonyum sahip olduğu ışık geçirgenliğiyle sanki normal dişlerde olduğu gibi doğal bir görünüm sağlar. Klasik porselen kaplamaların alt yapısı metal olduğu için dişlerde opak bir görünüme neden olur. Sonuç olarak dişler cansız ve yapay bir hal alır. Fakat zirkonyum kaplama doğal ve canlı bir görüntü sağlar. Bu da estetik bir gülüş tasarımı için önemlidir.

Adana Zirkonyum Fiyatları

Adana zirkonyum fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, yapılacak tedavinin niteliğine, dişlerin durumuna, zirkonyum operasyonlarında kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Pembe Estetik

Estetik bir gülüş yalnızca beyaz, parlak ve düzgün dişlerden ibaret bir durum değildir. Diş etlerinin de bu düzgün beyaz dişlerle uyumlu olması gerekir. Diş etlerine yönelik uygulanan estetik amaçlı müdahalelere pembe estetik adı verilir. Diş etinin sağlıklı olarak tanımlanabilmesi için, diş etinin açık pembe bir renge sahip olması, portakal kabuğu benzeri pütürlü bir görünümde olması ve dişlerin diş etine sıkı bir şekilde yapışık olması şarttır. Gülümsemenizin kusursuz bir hal alması için diş etinin, çenenin, dudakların ve dişlerin birbirleriyle uyumlu olması gerekir.

Diş etlerinde estetik müdahalenin öncesinde diş etlerinin sağlıklı olması koşulu vardır. Açık pembe renginde, kanaması olmayan ve yüzeyi çok hafif pütürlü olması gerekir. Eğer diş etlerinde kızarıklık, kanama veya şişlik varsa diş eti estetiğinden önce diş etlerinin tedavisi gerçekleştirilir. Diş eti küretajı, diş taşı temizliği gibi operasyonlar gerekebilir. Pembe estetik yöntemleriyle çoğu zaman küçük müdahalelerle bile kusursuz sonuçlar alınabilir. Fakat diş etlerinin çekildiği durumlarda kök yüzeylerinin kapanması için diş eti grefti uygulanır. Pembe estetik sonrasında diş etleriniz hem sağlıklı hem de estetik bir görünüm kazanmış olur.

Adana Pembe Estetik Fiyatları

Adana pembe estetik fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, yapılacak tedavinin niteliğine, diş etlerinin durumuna, pembe estetik kapsamında kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gülüş tasarımının her aşamasında kusursuz sonuçlar elde etmek için en son teknoloji ürünü ekipmanlar, yöntemler ve uzman hekimlerle çalışır. Siz de sağlıklı, estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız bir an önce Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin Gülüş Tasarımı hizmetiyle tanışın.


Tedavi Alanları Sayfasına Dön
Sanal Doktor Görüşü