Anasayfa Tedavi Alanları Cerrahi Tedaviler

Cerrahi Tedaviler

Cerrahi Tedaviler

Dişlerinizdeki problemler ve ağız içi sağlık sorunları bazı zamanlarda yalnızca yüzeysel ilaç tedavisi ve el aletleri ile çözülemeyebilir. Böyle durumlarda cerrahi tedaviler devreye girer. Dişlerinizde ve ağız içerisinde oluşan rahatsızlıklar için cerrahi müdahaleler son derece önemli ve gereklidir. Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Adana’daki diş klinikleri arasında cerrahi tedaviler konusunda hem uzman hekim kadrosu hem de teknik ekipman donanımı açısından zirvede yer alıyor.

Ağız ve çene cerrahisi; dişlere bağlı kistler, yumuşak doku ve tümörler gibi benzeri sorunları, diş ve çene kırıklarının tedavisini, gömülü kalmış dişlerin çekilmesini, implant ve protez gibi işlemleri, ağız içinde yer alan sert ve yumuşak doku üzerindeki işlemleri kapsayan son derece geniş bir alandır.

Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi

Yirmilik diş ağrısı veya diğer belirtileri gösteren hastalarda yapılan ağız ve diş muayenesi esnasında ilk iş olarak diş röntgeni çekilmesi gerekir. Bu röntgen bize diş kökleriyle birlikte, kemik yapıları, kemiklerin açıları ve hatta diş kökleri hakkında çok fazla veri sağlar. Dışarından görünmeyen, yarı gömülü olan veya yatay olarak çıkmış yirmilik dişler bu röntgen sırasında incelenir ve çekilmesi gereken dişler tespit edilir. Bu dişlerin klasik diş çekme yöntemi ile mi yoksa cerrahi bir operasyon sonucunda mı alınacağına diş hekimi karar verir. Çoğu zaman gömülü 20’lik dişlerin yol açtığı kist veya enfeksiyon oluşması gibi durumlar varsa öncelikle bunlara yönelik ilaç tedavisi uygulanır.

Adana Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi Fiyatları

Adana gömülü 20 yaş diş çekimi fiyatları ilçeye, bölgeye, semte, diş hekimine, gömülü dişin durumuna ve operasyonda kullanılacak malzemelere göre olarak değişir.

Diş Çekimi

Diş çekimi, diş hekimi veya ağız ve çene cerrahları tarafından genel veya lokal anestezi uygulayarak gerçekleştirilen bir çeşit tedavi operasyonudur. Dişin kemikteki soket adı verilen yuvadan cerrahi müdahale sonucunda çıkarılması işlemine diş çekimi adı verilir.

Basit diş çekim işlemi sırasında lokal anestezi uygulanır. Ancak gömülü 20’lik diş çekimi gibi işlemlerde kimi zaman daha güçlü bir genel anestezi uygulanabilir. Diş çekiminin ardından gerçekleşen kanama doğal ve aslına bakarsanız gereklidir. İyileşme sürecinin başlayabilmesi için kan pıhtısının oluşması gerekir. Adana diş klinikleri arasında Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği steril ortamları, ekipmanları ve uzman cerrahları ile fark yaratıyor.

Adana Diş Çekimi Fiyatları

Adana diş çekimi fiyatları ilçeye, bölgeye, semte, diş hekimine, çekilecek dişin durumuna, operasyonun niteliğine ve operasyonda kullanılacak malzemelere göre değişir.

Kist Operasyonları

Diş kisti içerisinde iltihap taşıyan ve hava, sıvı ya da yarı katı madde bulundurabilen bir diş rahatsızlığıdır. Son derece yavaş şekilde oluşan diş kisti, çene kemiğinde veya diş kökünde ortaya çıkar ve çeşitli sorunlara yol açar. Fark edilmez veya tedavi konusunda ihmalkar davranılırsa çene kemiğinin kırılmasına kadar uzanan olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kist eğer yarattığı enfeksiyonu kana karıştırırsa kalbe ya da böbreklere kadar gidebilir.

Diş kisti erken tespit edilmiş ve halen daha küçük sayılacak bir halde ise kolay tedavi edilebilir. Ancak diş kökünde yer alan kistin tamamen temizlendiğinden emin olunması gerekir.  

Diş kisti yalnızca ilaç tedavisi ile çözümlenemez. Cerrahi işlem uygulamak diş kisti tedavisinde kaçınılmazdır. Bu yüzden fark edildiği an diş hekimine başvurmak gerekir. Operasyonun ardından diş hekiminin belirlediği aralıklarda kontrole gidilmesi de son derece önemlidir. Adana’da diş kisti tedavisini uzman cerrahlar elinden alabileceğiniz en başarılı kliniklerden biri de Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’dir.

Adana Kist Operasyonu Fiyatları

Adana kist operasyonu fiyatları ilçeye, bölgeye, semte, diş hekimine, kistin durumuna ve niteliğine, kist operasyonunda kullanılacak malzemelere göre değişir.

İmplant Tedavisi

İmplant, protezlere destek olması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerine verilen isimdir. Ağzınızdaki eksik dişlerin yerine yapılan ve son derece uzun ömürlü bu yapay diş kökleri üzerine sabit ya da hareketli protezler takılmasının ardından çiğneme fonksiyonu ve estetiği yerine gelir.

Hastanın genel sağlık durumunda implant yapılmasına engel bir vaziyet yoksa eğer, özel bir röntgen çekilir ve kullanılacak olan implantın tipi, uzunluğu diş hekimi tarafından tespit edilir. Lokal anestezi ile yapılan implant yerleştirme işlemi, implantların sayısına göre 30 ila 90 dakika boyunca sürebilir. Yerleştirme işleminin ardından kemikle bütünleşmesi için belirli bir zamanın geçmesi beklenir ki bu süre üç ila altı ay arasındadır. Bu süreçte gerekirse eğer hastaya geçici bir protez uygulanabilir. İmplant üzerine aşırı yüklenmeme koşulu ile hastalar bu süre boyunca normal beslenmelerini sürdürebilirler. Bu süreçte diş hekimi gerekli görürse hastayı kontrole davet edebilir. Protez aşamasının ardından da implant tedavisi tamamlanmış olur.

Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Adana’da implant tedavisinde, cerrahi operasyonlarda kendini kanıtlamış uzman diş hekimleriyle ve son teknoloji ürünü ekipmanlarla çalışır. Ağız sağlığı konusunda risk almak istemiyorsanız Adana’daki doğru adres Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği…


Tedavi Alanları Sayfasına Dön
Sanal Doktor Görüşü