Anasayfa Tedavi Alanları Diş Eti Tedavisi

Diş Eti Tedavisi

Diş Eti Tedavisi

Dişlerinizi çevreleyen ve destekleyen kemiğe kadar ilerleyebilen dişeti iltihapları tedavi edilmediği taktirde büyük sağlık sorunlarına yol açacaktır. Dişlerinizi her gün fırçalamadığınızda ya da diş ipi kullanmadığınızda dişlerinizde plaklar birikebilir. Biriken bu plaklar ve bakteriler yalnızca dişetini ve dişleri olumsuz etkilemekle kalmaz aynı anda dişeti dokusu ve dişlerinizi destekleyen kemiği dahi enfekte edebilir. Bunun sonucunda ise dişlerin mobilite kazanması ve düşmesi gibi sonuçlarla karşılaşılır.

Plaklar zararlı bakteri türlerinin çoğalmasına ve yaşamasına olanak sağlayan bir ortam oluşturur. Ardından dişetlerinde meydana gelen iltihap da dişlerin etrafını çevreleyen kemiklerin erimesine yol açar. Bununla birlikte mikrobiyal dental plak zamanla sertleşir ve diş taşına dönüşür. Diş taşı üzerinde daha çok plak birikir ve dişeti hastalıklarının ilerleyişi hızlanmış olur.

Adana Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Adana diş eti tedavisi fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, diş etlerinin durumuna, yapılacak tedavinin niteliğine, diş eti tedavisinde kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği konusunda evde bireysel olarak alınabilecek önlemler olsa da tartar oluşum süreci başladığı andan itibaren bir diş hekiminden destek almak kaçınılmazdır. Sebebi her ne olursa olsun diş taşı ve tartar oluşumu başladıktan sonra profesyonel bir klinikten yardım almak gerekir.

Diş taşı temizliği, dişeti hattının arkasına kadar uzanan ve burada biriken bakteri plaklarından kurtulmamızı sağlayan bir tedavi metodudur. Bu tedavi bilinen klasik diş temizletme işleminden farklıdır ve son derece derinlemesine bir ağız temizliğini gerekli kılar.

Diş taşı temizliğinde kullanılan iki temel yöntem mevcuttur. Bunların ilki manuel dişçilik malzemeleri yardımıyla yapılandır. Bu doğrultuda özel metal tartar temizleme aracı kullanılarak her bir dişin üzerinde yer alan tartar plağı titizlikle kazınır ve temizlenir. Diş fırçasının ulaşamadığı dişeti hattına yerleştirilen ince temizlik aparatı, dişlerimizde derinlemesine bir temizlik yapılmasını sağlar. Alternatif yöntem ise kök düzenlemesi olarak bilinen metottur. Diş kökünün yüzeyine kadar inip en derin temizliğin yapılmasını sağlayan bu yöntemde öncelikle kökün yüzeyi pürüzsüzleştirilir ve diş kökleri dahil olmak üzere ağız çevresinin tamamı tartar tabakasından kurtarılmış olur.

Adana Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Adana diş taşı temizliği fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, diş taşlarının durumuna ve yapılacak tedavinin niteliğine, diş taşı temizliğinde kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Küretaj

Küretaj tedavisi dişetlerinin iç bölümüne kadar ilerlemiş bütün diş taşı ve mikropların temizlenip diş sağlığını yeniden iyi duruma getirmek için uygulanan tedavi yöntemidir. Küretajın klasik diş taşı temizliğinden farkı, enfeksiyonun diş köklerine kadar ilerlemesinden ötürü daha derinlemesine bir tedavi olması.

Ağızdan ve dişetlerinden hastalıklı doku, plak ve tartarların temizlenmesi işlemine Küretaj denir. Küretaj uygulanırken dişetlerinde iltihaplı ölü dokuyu kesmek için özel bir lazer kullanır. Bu noktada amaç iltihaplı dokuların sağlıklı dokulara bulaşmasının önüne geçmektir. Hasarlı dokudan kurtulduğumuzda sağlıklı ve yeni dokunun gelişimi tetiklenmiş olur.

Adana Küretaj Fiyatları

Adana küretaj fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, diş taşı, plak, tartar, hastalıklı dokular ve zararlı bakterilere, yapılacak tedavinin niteliğine, operasyonda kullanılacak malzemelerin kalitesine ve oranına göre değişir.

Flap Operasyonu

Flap operasyonu, dişetlerinde oluşan cepleri düzeltmek ve dişetlerini yeniden eski sağlıklı formlarına kavuşturabilmek için yapılan bir dişeti operasyonudur. Dişeti hattının altında bulunan ve dişeti dokusunun dişten ayrılmaya başladığı noktaları tanımlayan dişeti cepleri zararlı bakterilerin üremesi için uygun bir alan oluşturur. Çoğalan bakteriler dokularda enflamasyona, ağrıya, kanama ve hassasiyete yol açar. Eğer bu rahatsızlık tedavi edilmezse sorun büyür ve ciddi dişeti rahatsızlıklarını, dişleri destekleyen kemik dokusunun zarara uğramasını ve vücudun tamamını etkileyebilecek olan sağlık problemlerini beraberinde getirir.

Dişlerde meydana gelen bu istenmeyen ceplerin tedavisinin ilk adımı diş taşı temizliği ve kök düzeltme işlemidir. Flep operasyonu dişeti sağlığının korunmasında etkili bir yöntemdir. Eğer dişeti rahatsızlıklarına meyilli ve hassas bir diş yapısına sahipseniz periodonti uzmanlarımızın uygulayacağı Flep Operasyonu sayesinde dişetlerinizi uzun süreler boyunca sağlıklı tutmanız mümkün olacaktır.

Adana Flap Operasyonu Fiyatları

Adana plap operasyonu fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, ağızda bulunan diş ceplerinin sayısı ve durumuna, yapılacak tedavinin niteliğine, operasyonda kullanılacak malzemelerin kalitesine ve miktarına göre değişir.

Yumuşak Doku Cerrahisi

Ağız boşluğunda bulunan damak, dil, yanak, dudak gibi yumuşak dokulara uygulanan cerrahi müdahalelere Yumuşak Doku Cerrahisi denir. Yetersiz düzeyde yapışık dişeti yüksekliği, yüksek kas bağlantılarının varlığı ya da dişeti çekilmesi gibi durumlarda özellikle uygulanan bu yöntem Mukogingival Cerrahi olarak da adlandırılır. Hastanın ağız bakımını sağlayabileceği doğal ortamı ve protez uygulanmış dişlere destek olabilecek kadar yeterli dişeti miktarını sağlamak için yapılan bu tedavi aynı zamanda hassasiyet sorununu ortadan kaldırır ve estetik bir görünüm kazandırır.

Adana’da Küretaj, Diş Taşı Temizliği, Yumuşak Doku Cerrahisi ve Flep operasyonunda diş klinikleri arasında en başarılılardan biri olan Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile sağlıklı gülüşler çok yakın.

Adana Yumuşak Doku Cerrahisi Fiyatları

Adana yumuşak doku cerrahisi fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, tedaviyi yapacak diş hekiminin tecrübesine, yumuşak dokularda oluşan hastalığın ve yapılacak tedavinin niteliğine, tedavide kullanılacak malzemelerin kalitesine ve miktarına göre değişir.


Tedavi Alanları Sayfasına Dön
Sanal Doktor Görüşü