Anasayfa Tedavi Alanları İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Nedir?

İmplant herhangi bir nedenden ötürü ağızda eksilen, kaybedilen dişlerin tedavisi için yararlanılan ve çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan üretilmiş vidalara verilen isimdir. Diğer tedavilerin aksine komşu dişlerin kesilmesini gerektirmez. İmplant tedavisinde diş protezi bu titanyum vidaların üzerine yerleştirilir. Yani implant diş kökü görevini üstlenir ve doğal dişleri aratmayan bir rahatlıkla kişinin yemek yemesini, konuşabilmesini ve özgürce gülebilmesini sağlar. Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Adana’da İmplant Tedavisinde en gözde diş kliniği olmayı sürdürüyor. Peki İmplant Tedavisi kimlere ve ne şekilde uygulanır?

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İmplant Tedavisinin uygulanabilmesi için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması, yetişkinliğe adım atması yani yüz gelişimini önemli ölçüde tamamlamış olması gerekir. Tedavi öncesinde çene yapısının implant tedavisine ne denli uygun olup olmadığı röntgen çekilerek tespit edilir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanmak durumunda olan hastaların tedavi öncesinde hekimleriyle konsültasyon yapılması sonucu ilaçlarını kesintiye uğratması uygun görülebilir. Bunun dışında şeker hastalarının implant öncesinde hastalıklarının düzene girmesi beklenir. Kemik erimesi sorunu yaşayan hastalar ise ancak uygun tedaviyi gördükten sonra implant tedavisi için hazır olabilir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinde hastalara öncelikle hafif bir sedasyon verilir. Operasyona geçmeden evvel detaylı muayeneler yapılır ve röntgen çekilir. Hem çene kemiklerinin hem de kalan dişlerin ölçüsünün alınmasının ardından implantların yerleştirilmesi aşamasına gelindiğinde karşımızda iki seçenek vardır. Bunlardan ilki iki aşamalı işlemde implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılıp iyileşmeye bırakılması. Bu yöntemde protez başlıklar daha sonra takılır. Geçici bir köprü yerleştirilir ve üst çene için altı ay, alt çene için ise üç aylık bir iyileşme süresi beklenir. Bazı durumlarda ise implantların üzerine yeni hazırlanan dişler hemen anında takılabilir ve implant tedavisi sayesinde hastalar güvenle gülebilir, yemek yiyebilirler.

Zirkonyum implantlar ise titanyumdan üretilen implantların direnç gücünü arttırmak için tasarlanan yeni kuşak implantlardır. Özellikle de dar çene kemiğindeki dayanıklılık seviyesini arttırmak için kullanılırlar. Maddelerin dayanıklılığı dışında titanyum implanttan bir farkı yoktur.

Zirkonyum aynı zamanda diş kaplaması içinde sıklıkla tercih edilen bir maddedir. Özellikle de doğal, dişe yakın bir beyazlıkta olması, ışığı yansıtabiliyor oluşu, dayanıklılık dışında estetik açıdan da Zirkonyumun tercih edilmesini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra zaman içerisinde renk değişikliği oluşmaması, ağızda metalik bir tat bırakmaması ve aşınma yapmaması, insan bedenine bilinen bir zararının olmaması da zirkonyum’un tercih edilme sebepleri arasında.

Adana İmplant Fiyatları

Adana implant fiyatları kliniğin hizmet verdiği ilçeye, bölgeye, semte, implantı yapacak diş hekiminin tecrübesine, yapılacak tedavinin niteliğine, kaç dişe implant yapılacağına, implantta kullanılacak malzemelerin kalitesine göre değişir.

İmplant konusunda Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman hekimleri, son teknoloji ürünü tedavi ekipmanları ve hastanın kişisel ihtiyaç ve isteklerini ön planda tutan hizmet anlayışıyla Adana’daki diş klinikleri arasında zirvede yer alıyor. Siz de en sağlıklı ve mutlu gülüşleriniz için Dentrum Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile tanışmakta geç kalmayın.


Tedavi Alanları Sayfasına Dön
Sanal Doktor Görüşü