Anasayfa Medya Blog İmplant Tedavisi İle İlgili Doğrular

İmplant Tedavisi İle İlgili Doğrular

İmplant Tedavisi İle İlgili Doğrular

İmplant tedavisi ekip işidir. Tüm dünyada ideal tedavide cerrah implantı yerleştirir, protez uzmanı üzerini restore eder. İmplant tedavisinin yaş sınırlaması yoktur. Ufak bir cerrahi müdahaleye müsaade edecek tüm sağlıklı bireylerde uygulanabilir. Adana Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Dentrum, szler için implant tedavisi konusundaki doğruları anlattı.

İmplantınızın Markası Önemlidir: Tüm dünyada erişilebilecek, ömür boyu garantili bir marka olmasına özen gösterin. İmplantınızın üzerine yapılacak porselen kaplama implanta vidalanabilir veya yapıştırılabilir.

Vidalı Porselen Kaplama: Vidalı porselen kaplama olmasına özen gösterin. Çünkü gereken her durumda vidalı kaplama implanta ve porselene zarar vermeden çıkarılabilir, gerekli müdahale yapılıp tekrar yerine yerleştirilebilir, zarar görmez, tekrar kullanılabilir.

Tomografi ile İncelenmeli: İmplant yerleştirilecek olan bölgenin tomografi ile incelenmesi gereklidir. Kemiğin yüksekliği ve genişliğinin implant için yeterli olması gerekir. Kemik erimesi çok fazla olan bireylerde, yapay kemik tozlarıyla ciddi kemik edinimi mümkün değildir.

Lütfen Sorgulayın: Bu şekilde bir yönlendirme ile karşılaşırsanız lütfen sorgulayın. Çok büyük defektlerde hastanın kendi vücudundan alınan otojen kemik greftleri faydalı olabilir. Günümüzde teknolojik gelişmeler çok büyük kemik kayıplarında bile kemik tozu vb. gerektirmeden implant tedavisinin yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Hekiminize Danışın: Kısa implantlar, all on four gibi teknikleri hekiminizden sorgulayın. Teknik olarak mümkün olan durumlarda kesi veya dikiş atılmasına gerek olmadan implantlarınız yerleştirilebilir.

Kandırmacadan Başka Bir Şey Değildir: Laserle çok kolay implant yerleştirme kandırmacadan başka bir şey değildir. Çoğu durumda diş çekimi ve implant yerleşimi aynı anda yapılabilir. Dişin çekilmesi ve bölgenin iyileşmesinin beklenmesi tedaviyi 3-4ay uzatabilir.

Lütfen Kandırmacalara Aldanmayın: İmplant üst protezlerde de aynı dişlerde olduğu gibi zirkonyum en iyisi gibi kandırmacalara lütfen aldanmayın. Hekiminize neden zirkonyum diye sorun. Mantıklı açıklamasını hekiminizin yapabilmesi gerekir.

Dayanak Seviyesi Çalışmasını İsteyin: Protez aşamasında hekiminizden dayanak seviyesi çalışmasını isteyin. Böylece iyileşme kapakları ve dayanakların her aşamada sökülüp takılması ağrılı, uzun süren, implantınızın sağlığı için iyi olmayan bir sürece neden olur.

Sosyal Medyada Paylaş

Benzer Blog Yazıları
Sanal Doktor Görüşü